ACTANET Marcin Gruszka
Chopina 29/3
41-600 Świętochłowicee
Tel. 785 465 194
e-mail: kontakt@actanet.pl
O nas

Mocną stroną naszej firmy jest doświadczenie i wykształcenie kierunkowe zdobyte na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jako historycy o specjalności archiwalnej dysponujemy odpowiednim warsztatem naukowym – znajomością genealogii, dyplomatyki, heraldyki a także paleografii łacińskiej oraz , neografii gotyckiej (szczególnie ważnej w pracy z dokumentami ze Śląska), a także jesteśmy świetnie zorientowani w przepisach i zasadach poruszania się po archiwach, muzeach oraz bibliotekach. Dzięki prowadzonej pracy naukowej, szczególnie ukierunkowanej na rejon Śląska, jesteśmy dobrze zorientowani w zasobach poszczególnych archiwów. Zdobyta wiedza i doświadczenie łączą się z pasją historyczną, dlatego z pełnym zaangażowaniem oddajemy się każdemu projektowi.

Wycena dostosowana jest do indywidualnych oczekiwań klienta. Jednak w całym procesie należy liczyć się z następującymi kosztami:

- koszty kwerendy genealogiczne w Archiwach Państwowych (opłaty pobiera Archiwum),

- koszty opłat za wykonanie kserokopii lub zdjęcia w Archiwach,

- koszty przejazdów, wyżywienia i zakwaterowań przy kwerendach wyjazdowych,

- koszty transkrypcji i translacji dokumentów łacina, język niemiecki,

- koszty dostępu do internetu, koszty połączeń telefonicznych konieczność umawiania się na wizyty, sprawdzanie dostępnoąci źródeł itp.,

- przepisanie informacji i wydruk,

- godziny na rozpoznanie tekstów, dopasowywanie osób, weryfikację danych, uwzględnianie zmian pisowni na przestrzeni wieków itd.